« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Lamborghini shijon suksese të mëdha në shitje falë Urusit
auto_lambo-urus-790x4741520870604.jpg

Prodhuesi italian, Lamborghini, ka shitur vitin e kaluar 3815 automobila, ndërsa për këtë vit planifikon të shesë mbi 5000 vetura.

Viti i kaluar ishte i suksesshëm për Lamborghini, duke pasur parasysh se pati rritje të shitjes prej rreth dhjetë për qind krahasuar me vitin 2016.

Kah fundi i vitit të kaluar kompania prezantoi modelin Urus SUV, për të cilin thonë se do të shndërrohet në hit, transmeton KP.

Njeriu i parë i Lamborghini, Stefano Domenikali, ka zbuluar se shitja e deritashme e Urus ka tejkaluar pritjet e tij.

Duke iu falënderuar Urus SUV, Lamborghini pret që këtë vit të shesë mbi 5000 automobila, që do të ishte për 1185 automjete më shumë se në vitin 2017.

Kompania është e befasuar edhe numrin e madh të fermave që kanë shprehur interesimin për blerjen e Urus.

Lamborghini Urus në SHBA kushton 200 mijë dollarë, ndërsa siç thotë njeriu i parë i kompanisë, blerësit mesatarisht shpenzojnë rreth 240 mijë dollarë për veturë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.03.2018, 14:20  | Z.H. | 453 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.