Vjen vetura e parë që flet shqip (Foto/Video)
auto
Vjen vetura e parë që flet shqip (Foto/Video)

Vjen vetura e parë që flet shqip (Foto/Video)

Duket vështirë e paramenduar që veturat të kenë menunë në gjuhën më të bukur në botë, por kjo tashmë është realitet dhe më afër se kurrë e po ashtu mund të jetë në duart e të gjithëve.

Pikërisht është brendi i veturave Dacia, që me Dusterin e ri e kanë bërë prurjen e re ekskluzive për të gjithë shqiptarët.

Jemi mësuar qe veturat e reja të kene shume gjuhë si opsion në menynë e tyre përveç…pikërisht, gjuhës shqipe. Mirëpo, kjo mer fund – Pas një pune të madhe mes Auto Mita dhe Dacia, tani edhe shqiptarët kanë trajtimin e njejtë me të gjithë popujt tjerë të mëdhenj evropian. Dusteri i ri bëhet VETURA E PARË që flet shqip.

Kjo është vetëm nje ndër shume risitë qe vijnë në Dusterin e ri te lansuar javën që lamë pas, ku ndër tjerash vlen të përmendet çelësi inteligjent dhe 4 kamerat. Por, mbetet ende veturë jashtzakonisht e arsyeshme nga ana ekonomike duke filluar me një çmim prej 12,990 apo 147 euro në muaj, duke përfshirë:

 

– 5 vite garacion me mundësi deri 7 vite garancion

 

– Kaskoja per vitin e parë gratis

 

– Mundësi financimi deri ne 100% me interes bankarr prej vetëm 5.04%

 

– Servisi i parë gratis.

 

Krahas arsyeshmërisë ekonomike, dizajnit mjaft evolucionar dhe risive moderne, futja e gjuhës shqipe në menunë e kësaj veture tregon edhe një herë se brendi i veturave Dacia është brendi i parë që është kujdesur për shqiptarët.

 

© ZHURNAL 13.03.2018, 12:20 | Z.H. | 1,571 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."