« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Vjen vetura e parë që flet shqip (Foto/Video)
duster-4-1-1024x682.jpg

Duket vështirë e paramenduar që veturat të kenë menunë në gjuhën më të bukur në botë, por kjo tashmë është realitet dhe më afër se kurrë e po ashtu mund të jetë në duart e të gjithëve.

Pikërisht është brendi i veturave Dacia, që me Dusterin e ri e kanë bërë prurjen e re ekskluzive për të gjithë shqiptarët.

Jemi mësuar qe veturat e reja të kene shume gjuhë si opsion në menynë e tyre përveç…pikërisht, gjuhës shqipe. Mirëpo, kjo mer fund – Pas një pune të madhe mes Auto Mita dhe Dacia, tani edhe shqiptarët kanë trajtimin e njejtë me të gjithë popujt tjerë të mëdhenj evropian. Dusteri i ri bëhet VETURA E PARË që flet shqip.

Kjo është vetëm nje ndër shume risitë qe vijnë në Dusterin e ri te lansuar javën që lamë pas, ku ndër tjerash vlen të përmendet çelësi inteligjent dhe 4 kamerat. Por, mbetet ende veturë jashtzakonisht e arsyeshme nga ana ekonomike duke filluar me një çmim prej 12,990 apo 147 euro në muaj, duke përfshirë:

 

– 5 vite garacion me mundësi deri 7 vite garancion

 

– Kaskoja per vitin e parë gratis

 

– Mundësi financimi deri ne 100% me interes bankarr prej vetëm 5.04%

 

– Servisi i parë gratis.

 

Krahas arsyeshmërisë ekonomike, dizajnit mjaft evolucionar dhe risive moderne, futja e gjuhës shqipe në menunë e kësaj veture tregon edhe një herë se brendi i veturave Dacia është brendi i parë që është kujdesur për shqiptarët.

 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.03.2018, 12:20  | Z.H. | 566 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.