« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
LSDM: VMRO-DPMNE 11 vite e ka ngulfatur lirinë e të shprehurit
134064857_5.jpg

Shkup, 13 mars - VMRO-DPMNE parti, për qeverisjen e së cilës janë arrestuar gazetarë, janë kryer sulme dhe mbyllje të mediave, propaganda e kishte kryefjalën, ndërsa liria e të shprehurit ka qenë sistematikisht e ngulfatur, nuk ka kurrfarë kredibiliteti që të flet për lirinë  e mediave.

Kështu theksohet në kumtesën e e LSDM-së, në të cilën shtohet se për dallim nga qeverisja jopërgjegjëse e VMRO-DPMNE-së, sot, procesi i filluar i çlirimit të institucioneve dhe shoqërisë nga ana e Qeverisë së LSDM-së siguron kushte të barabarta për të gjithë dhe e garanton lirinë e të shprehurit.

Nga LSDM theksojnë se gazetarët dhe mediat lirshëm e kryejnë punën e tyre, nuk ka përzierje në politikën redaktuese të mediave.

"Ligjet vlejnë për të gjithë njësoj, ndërsa institucionet punojnë në mënyrë të pavarur, profesionale, në interes të qytetarëve, të liruar nga presionet partiake. Secili që e ka shkelur ligjin përgjigjet për veprimet e tij pa dallim të përkatësisë së tij etnike, fetare, partiake ose diçka tjetër". shtohet në kumtesë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.03.2018, 11:35  | Xh.I. | 276 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.