« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Mickoski nga sot fillon takimet intensive me qytetarët
mickovski-157547.jpg

Shkup, 13 mars - Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski nga sot fillon takimet me qytetarët në të gjitha qytetet e Maqedonisë, transmeton Zhurnal.

Nga partia thonë se kjo turne e kryetarit Mickoski është për qëllim që të komunikon me qytetarët dhe të dëgjoj nga afër me problemet e përditshme që ballafaqohen të njejtit.

“Qytetarëve tanimë u janë shtuar problemet. Kjo politikë bixhozi e çdo shtetin në  një ndër  vendet më të korruptuar në Europë, ekonomia po fundoset, pa ndonjë shenjë se do të përmirësohet. Qytetarët janë të dëshpëruar nga Qeveria, ndërsa qeveritarët po qëndrojnë nëpër kabinetet e tyre dhe nuk po e dëgjojnë zërin e popullit”, thonë nga VMRO-DPMNE.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.03.2018, 10:46  | Xh.I. | 526 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.