« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
Forum biznesi midis Maqedonisë dhe Estonisë
134000663.jpg

Shkup, 12 mars - Forum biznesi dhe takime biznesi midis biznesmenëve nga Maqedonia dhe Estonia do të mbahen sot në Shkup.

Forumin e organizojnë Oda Ekonomike e Maqedonisë dhe Oda Ekonomike për Tregti dhe Industri e Estonisë, që ka për qëllim avancimin dhe intensifikimin e bashkëpunimit ekonomik midis nëntë shtete.

Aktivitetet e paralajmëruara janë në kuadër të vizitës të një delegacion biznesi nga Estonia i udhëhequr nga ambasadori Vajno Reinart, nënsekretar për zhvillim dhe punë ekonomikë në Ministrinë për punë të jashtme të Estonisë, ndërsa në bashkëpunim me Odën Ekonomike për Tregti dhe Industri të Estonisë. 

Në delegacion pjesëmarrës do të jenë të pranishëm edhe biznesmenë të shquar estonezë nga disa sektorë, me të cilët kompanitë nga Maqedonia do të kenë mundësi të realizojnë takime të drejtpërdrejta të biznesit, paralajmëroi Oda Ekonomike e Maqedonisë.

Delegacioni nga Estonia do të pritet nga Antonio Peshev, kryetar i Asamblesë së Odës Ekonomike të Maqedonisë. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.03.2018, 09:11  | D.J. | 577 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Zbulohen emrat e inspektorëve maqedonas që montuan “Sopotin”, ja ku punojnë!
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.