Rritet qarkullimi te ushqimi, prodhimet joushqimore dhe te lëndët djegëse
ekonomi
Rritet qarkullimi te ushqimi, prodhimet joushqimore dhe te lëndët djegëse

Rritet qarkullimi te ushqimi, prodhimet joushqimore dhe te lëndët djegëse

Shkup, 12 mars - Gjatë vitit të kaluar në tregtinë me pakicë rritje është vërejtur te prodhimet joushqimore, përveç lëndëve djegëse dhe te ushqimi, pijet dhe duhani, publikoi Enti Shtetëror i Statistikës.

Qarkullim të rritur në shitjen me pakicë është vërejtur edhe te lëndët djegëse motorike.

© ZHURNAL 12.03.2018, 14:03 | D.J. | 1,914 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."