« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
Kek tigani me boronic dhe miell arre kokosi
IMG_6903-1300x867.jpg

Kek tigani tё bёrё me boronic tё thatё dhe miell arre kokosi. Dekoruar me bajame tё pjekura dhe topping qershie .

 

Përbërja:

2 Vezë 

1 gotё Boronica tё thata 

Gjysёm luge Sheqer

1 gotё Miell arre kokosi

1 gotё Qumësht

1 gotё Kos

2 gota Miell

1 lugё tё vogёl Sodë buke

2 lugё tё vogla Pluhur pjekës për ëmbëlsira

1 lugё tё vogёl Ekstrakt vanilje

PЁR DEKORIN

Topping Qershie

Fletёza Bajamesh

Kos

 

(Matjet janё  bёrё me gotat plastike 1 pёrdorimshe pёr tu ardhur mё shumё nё  ndihmё)

 

 

 

Vendosni nё blender tё gjithё pёrbёrёsit e recetёs  dhe bluajeni sa tё keni njё masё kremoze.

 

Lёreni tё pushojё nё frigorifer gjithё natёn pёr ta pasur gati nё mёngjes.

 

Nё momenti qё ju nevojitet nxehni fortё njё tigan me fund qё nuk ngjitё dhe shtoni nё tё njё garuzhe  nga brumi.

 

Lёreni tё piqet nga njё anё dhe derisa nё sipёrfaqe tё krijohen  bulёza dhe ktheheni nga ana tjetёr.

 

Veproni kёshtu dhe pёr pjesёn tjetёr tё brumit.

 

Shёrbejeni nё pjatё tё vendosura sipёr njёri tjetrit. Shtoni sipёr nё majё 1 lugё kos , dekorojeni me topping qershie dhe fleta bajamesh  tё pjekura nё furrё ose nё njё tiganё me fund qё nuk ngjitё.

 

Shёrbejini tё ngrohta.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 08.03.2018, 13:47  | Z.H. | 870 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Zbulohen emrat e inspektorëve maqedonas që montuan “Sopotin”, ja ku punojnë!
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.