« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
« Jozyrtare » Zhurnal mëson emrat e përfolur për drejtor të BDI-së në këto drejtori
BDI.jpg

Tetovë, 25 shkurt - Këto ditë në selinë blue të partisë së Ahmetit përfliten shumë emra që do të zënë vendet e drejtorëve në disa drejtori të rëndësishme që me ndarjen e kulaçit i takojnë pikërisht BDI-së.

Byroja për furnizime publike pritet që së shpejti të ketë një drejtor të ri, të paktën kështu theksojnë burime të Agjencisë së lajmeve Zhurnal nga selia e partisë së Ahmetit. Në këtë pozitë, për herë të parë do të ulet një shqiptarë edhe atë nga dega e Strugës, pasiqë për gjatë këtyre viteve kjo byro shumë e rëndësishme nuk ka pasur asnjë drejtues shqiptarë vetëm se një anëtarë në bordin mbikqyrës. Bardhyl Nasufi, përflitet si kuadër i cili pritet të drejtojë këtë drejtori. Nasufi është nga Struga dhe njihet si një nga anëtarët më me shumë përvojë në BDI nga gjenerata e re.

Ndërkohë që Byroja për ekspertiza gjyqësore do të drejtohet poashtu nga një kuadër shqiptarë. Kjo drejtori me ndarjen e re të kulaçit i takon BDI-së edhe atë degës së Gostivarit kurse jozyrtarisht Agjencia e lajmeve Zhurnal mëson se në këtë pozitë do të ulet ish ministri i drejtësisë Valdet Xhaferi.

Në pozitën e zv.drejtorit në Drejtorinë e doganave është përfolur një kuadër nga dega e Çairit, z.Irfan Buçi, mirëpo Agjencia e lajmeve Zhurnal merr vesh se kjo drejtori do ti takon degës së Tetovës.

Degës së Tetovës pritet t'i takojë Drejtoria për komunikime elektronike ndërsa si kuadër që përflitet jozyrtarisht në selinë blue është emri i Lulzim Islami.

Një tjetër emër që përmendet në listën e drejtorëve dhe zv.drejtorëve të BDI-së është dhe Festim Dervishi si kuadër nga dega e Kërçovës i cili përflitet si drejtor në Drejtorinë për konfiskim të mallërave ose zv.drejtor në DAP.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 25.02.2018, 17:29  | B.M. | 84,641 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.