« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
Efendi Rexhepi: Zgjidhja e problemeve kërkon unitet kombëtar
BFI.jpg

Gostivar, 23 shkurt - Në shenjë falënderimi për një punë të kahershme të kryer nga ana e disa personaliteteve dhe funksionarëve të BDI-së, Myftiu i Myftinisë së Gostivarit, Shaqir ef. Fetahu, ka shtruar një darkë të veçantë, duke e çmuar sinqerisht kontributin e tyre shumë të rëndësishme për BFI-në.

Me këtë rast, Reisul Ulema i BFI-së, H. Sulejman ef. Rexhepi ka vlerësuar se, derisa të ketë populli shqiptar në ballë të tij personalitete të këtilla me vetëdije të lartë kombëtare e fetare, gjithnjë do të jetë unik drejt zgjidhjeve të gjitha çështjeve jetike për poullatën tonë. Duke iu qasur unikë  çështjeve të rëndësishme, çdo herë do të jemi më të fortë dhe sukseset kurrë nuk do të mungojnë, është shprehur veç të tjerash efendi Rexhepi.

Bashkimi gjithmonë është në dobi të shoqërisë, përçarja nuk është pjesë e identitetit tonë kombëtar.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 24.02.2018, 00:44  | B.M. | 3,737 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Zbulohen emrat e inspektorëve maqedonas që montuan “Sopotin”, ja ku punojnë!
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.