Efendi Rexhepi: Zgjidhja e problemeve kërkon unitet kombëtar
maqedonia
Efendi Rexhepi: Zgjidhja e problemeve kërkon unitet kombëtar

Efendi Rexhepi: Zgjidhja e problemeve kërkon unitet kombëtar

Gostivar, 23 shkurt - Në shenjë falënderimi për një punë të kahershme të kryer nga ana e disa personaliteteve dhe funksionarëve të BDI-së, Myftiu i Myftinisë së Gostivarit, Shaqir ef. Fetahu, ka shtruar një darkë të veçantë, duke e çmuar sinqerisht kontributin e tyre shumë të rëndësishme për BFI-në.

Me këtë rast, Reisul Ulema i BFI-së, H. Sulejman ef. Rexhepi ka vlerësuar se, derisa të ketë populli shqiptar në ballë të tij personalitete të këtilla me vetëdije të lartë kombëtare e fetare, gjithnjë do të jetë unik drejt zgjidhjeve të gjitha çështjeve jetike për poullatën tonë. Duke iu qasur unikë  çështjeve të rëndësishme, çdo herë do të jemi më të fortë dhe sukseset kurrë nuk do të mungojnë, është shprehur veç të tjerash efendi Rexhepi.

Bashkimi gjithmonë është në dobi të shoqërisë, përçarja nuk është pjesë e identitetit tonë kombëtar.

© ZHURNAL 24.02.2018, 00:44 | B.M. | 4,703 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."