« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Foshnjat nuk rrezikohen nga vaksinimi gjatë shtatzënisë
497466B500000578-5419463-image-a-1_1519248342321.jpg

Vaksinimi kundër gripit apo ftohjes gjatë shtatzënisë nuk përbën ndonjë rrezik për foshnjat, është thënë në një studim të realizuar së fundmi.

 

Foshnjat kanë më pak gjasë që të ftohen apo të preken nga gripi kur nënat e tyre janë të vaksinuara kundër këtyre infeksioneve gjatë shtatzënisë.

 

Studiuesit kanë analizuar 413,034 foshnja që kanë lindur nga viti 2004 deri në 2014, duke përfshirë edhe 25,22 fëmijë që ishin hospitalizuar dhe 157 që kanë ndërruar jetë brenda gjashtë muajve të parë të jetës.

 

Ata nuk kanë gjetur asnjë lidhje në mes të vdekjeve dhe hospitalizimin të foshnjave me vaksinimin e nënave gjatë shtatzënisë.

 

Vaksinimi kundër këtyre viruseve rekomandohet për gratë shtatzëna.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.02.2018, 13:31  | Z.H. | 428 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.