« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Krasniqi: PDK do ta përkrahë Demarkacionin pa asnjë kusht
memli-krasniqi-1-650x330-640x325.jpg

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK’së, Memli Krasniqi, ka thënë se dallimet mes palëve në dialogun për demarkacionin janë të vogla dhe në këtë drejtim ai shpreson se një marrëveshje do të arrihet deri të mërkurën.

Krasniqi ka thënë për Gazetën Metro se PDK nuk ka pasur asnjë vërejtje dhe kërkesë për të gjithë materien e demarkacionit

“Grupi Parlamentar i PDK-së do të vazhdojë të jetë konsistent në qëndrimin e vet dhe po ashtu tejet konstruktiv në diskutime, siç kemi qenë deri më tani. Dallimet janë të vogla dhe marrëveshja mund të arrihet, sepse edhe ka disponim të tillë”, ka thënë Krasniqi.

“PDK mbetet në qëndrimin e saj se do ta përkrahë Demarkacionin pa asnjë kusht. Pra, ne do të jemi pjesë e unitetit në mënyrë që kjo çështje të përmbyllet”, ka deklaruar ai.

Në fakt janë vetëm LDK dhe AAK që kanë kundërshtime rreth përmbajtjes së Projektligjit për demarkacionin. Dy ditë më radhë në kabinetin e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, janë zhvilluar diskutime, të cilat kanë rezultuar pa sukses por me përafrim qëndrimesh.

Vazhdimi i seancës për demarkacionin pritet të mbahet të mërkurën prej orës 10:00.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.02.2018, 21:00  | T.E. | 332 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.