« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Ismet Kryeziu me letër të hapur drejtuar kryeministrit Haradinaj, tërhiqe raportin e Bulliqit!
unnamed-3-8.jpg

Prishtinë, 23 shkurt - Drejtori i KDI-së, Ismet Kryeziu përmes llogarisë së tij në rrjetin social Facebook i është drejtuar kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj me një letër të hapur në lidhje me çështjen e demarkacionit me Malin e Zi, raporton Gazeta Blic.

Kryeziu ka kërkuar nga kryeministri Haradinaj që ta tërheq raportin e Bulliqit nga projektligji dhe që sipas tij e mjaftueshme është deklarata e nënshkruar e presidentëve, ajo është përfundimi i të gjeturave të raportit Bulliqi, është shprehur ai.

“Tërhiqe raportin e Bulliqit nga projektligji, jo vetëm për të zhbllokuar situatën politike por edhe pse askush nuk do duhej ta votonte një marrëveshje me një raport qe konkludon dhe përafërsisht nxjerr veprime penale, nga falsifikimi i hartave e deri te falja apo shitja e tokës”, ka shkruar ai.

Letra e plotë e Kryeziut:

    Kryeministër Haradinaj, unë nuk e di a po humbim tokë a jo!

    Kjo dhe mundë të ndodhë shumë lehtë duke pasur parasysh kapacitet dhe resurset humane që angazhon vendi i ynë në çështje të ndërlikuara siç po del te jete kufiri. Një administratë e korruptuar dhe plotë nepotizëm, shumë lehtë mundet të mos jetë profesionale dhe shumë mundet të jetë gabim materia e komisionit Meha. Për pasojë marrëveshja dhe kufiri të jenë gabim dhe kanë nevojë për korrigjim. Por jo pse dikush e ka shitur ose e ka tradhtuar vendin. Pak jam i prirë për të besuar se ka njerëz që kanë arsye të bëjnë tradhti. Për atë dhe mendoj se deklarata mes dy presidentëve është mjaftueshëm materie që i hap rrugë dy komisioneve të nxjerrin një përfundim më të saktë të kufirit.

    Tërhiqe raportin e Bulliqit nga projektligji, jo vetëm për të zhbllokuar situatën politike por edhe pse askush nuk do duhej ta votonte një marrëveshje me një raport qe konkludon dhe përafërsisht nxjerr veprime penale, nga falsifikimi i hartave e deri te falja apo shitja e tokës. Në bazë të atij raporti ne do të mundë të ju ndjekim penalisht të gjithë juve që po e nënshkruani dhe votoni një marrëveshje e cila jo domosdo mund të arrijë të korrigjojë dhe përmirësoj këto veprime penale tuajat të shkaktuara me vetëdije, si deputet.
    Lehtësoja vetës punën dhe deputetëve tjerë. Mjafton deklarata e presidentëve që ju të vazhdoni të punoni për përmirësimet e mundshme në marrëveshjen për kufij. Ju nuk jeni duke hequr dorë nga kufiri nëse hiqni dorë nga raporti që të jetë në projektligj, ju nuk po humbni por po fitoni duke i dhënë një mundësi korrigjimit të gabimeve eventuale që mund t’i kenë bërë të tjerët.

    E mjaftueshme është deklarata e nënshkruar e presidentëve, ajo është përfundimi i të gjeturave të raportit Bulliqi. Prandaj asgjë s’të bën të humbësh nga tërheqja e raportit të Bulliqit. Përkundrazi për ju duhet të jetë prioritet dhe relevante ratifikimi i marrëveshjes, ratifikim i cili ti hap rrugët që të akordohesh me Malin e Zi dhe të emëroni një komision të përbashkët për të punuar në korrigjim dhe përmirësim të vijës kufitare.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.02.2018, 16:05  | Xh.I. | 703 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.