« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Vuçiq në Sofje: Serbia do që problemi i Kosovës të zgjidhet me kompromis
vucic-4_1.jpg

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq tha në Sofje të Bullgarisë se Serbia dëshiron që problemi i Kosovës të zgjidhet me kompromis.

Ai falënderoi presidentin bullgar,  Rumen Radev për mbështetjen që ai siguron për Serbinë në rrugën evropiane dhe  për mbrojtjen e qëndrimit të këtij vendi.

Duke theksuar se për Serbinë anëtarësimi në BE në vitin 2025 është një qëllim ambicioz, Vuçiq tha se vendi i tij do të bëjë çmos për të përmbushur të gjitha kriteret, duke kujtuar se ekziston një kriter shtesë për të, gjë që nuk ishte për vendet e tjera të BE-së, i cili kusht është zgjidhja e problemeve me Kosovën, raporton Tanjug, transmeton Klan Kosova

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.02.2018, 13:37  | Xh.I. | 519 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.