« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Fryrja e barkut simptomë e kancerit të qafës së mitrës
Girl-with-bloated-tummy.jpg

Vetëm një e treta e grave vizitojnë mjekun pasi kanë përjetuar një nga simptomat e kancerit të qafës së mitrës, ka bërë të ditur organizata “Target Ovarian Cancer”.

 

Kur gratë përballen me fryrje të pjesës së poshtme të stomakut, vetëm 32% nga 1,100 gra të anketuara kanë thënë se vizitojnë gjinekologun.

 

Gjysma kanë thënë se ndryshojnë dietën e tyre, duke eliminuar glutenin apo duke filluar konsumimin e jogurtit.

 

Organizata ka alarmuar për nivelin e ulët të njohurive lidhur me simptomat e kancerit të qafës së mitrës.

 

Më parë studime nga kjo organizatë kanë treguar se vetëm një në pesë gra mund të emërojë fryrjen si një nga simptomat e këtij lloji të kancerit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.02.2018, 16:49  | Z.H. | 4,714 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.