« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Këto janë pesë dështimet e Kosovës sipas Atifete Jahjagës
Atifete-Jahjaga-4-e1519328383798-640x300.jpg

Presidentja e parë grua në Europën Juglindore, e cila drejtoi Kosovën për pesë vjet, tregoi elementet që ajo konsideron dështim të shtetit 10 vjeçar.

 

Në një intervistë ekskluzive për emisionin ‘Jeta në Kosovë’, Jahjaga përmendi disa nga çështjet që sipas saj institucionet kanë arritur t’i plotësojnë për zhvillim të vendit.

 

“Kemi dështuar pikë së pari të distancohemi nga korrupsioni dhe krimi i organizuar… Kemi krijuar një sistem të klientelizmit dhe të nepotizmit. Kemi dështuar të investojmë në dy shtylla të qëndrueshmërisë që janë arsimi dhe shëndetësia. Dështim tjetër është edhe izolimi ndërkombëtar… Moskrijimi i Ushtrisë së Kosovës dhe mossqarimi i perspektivës së shtetit tonë”, tha Jahjaga.

 

Në këtë intervistë Jahjaga flet po ashtu edhe për sukseset e shtetit sipas saj gjatë dhe pas përfundimit të mandatit të saj.

 

Përballë Jeta Xharrës, Jahjaga  po ashtu flet për disa nga vendimet më të rëndësishme që ka marrë si Presidente dhe detaje të pazbuluara më parë të kohës sa ishte në udhëheqje.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.02.2018, 23:30  | T.E. | 981 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.