« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Dega e “El Hilal”-it në Dibër me përbërje të re
IMG-8b52d71aea608a95346a58e1e5d67461-V.jpg
Dibër, 22 shkurt - Në kuadër të aktiviteteve zgjedhore nëpër degët e saj, të cilat organizohen në çdo katër vjet, Organizata Humanitare “El Hilal sot realizoi zgjedhjet në Dibër. Këshilli Drejtues i degës së “El Hilal”-it në Dibër tani do të numërojë nëntë anëtarë, disa prej të cilëve janë aktivistë të ri.
 
Për kryetar të degës u zgjodh sërish Musa Lata, i cili në dy mandatet e kaluar e udhëhoqi këtë degë.
 
Në tubimin e sotëm zgjedhor, përveç anëtarëve të Komisionit qendror zgjedhor mori pjesë edhe kryetari i organizatës, Behixhudin Shehapi. Me këtë rast ai theksoi kontributin  në kontinuitet të vendasve, veçanërisht të mërgatës dibrane gjatë këtyre 27 vjetëve prej kur ekziston “El Hilal”-i. Ata dhanë kontribut të madh për kapërcimin e situatave të rënda humanitare dhe shpërndarjen e ndihmave edhe në anën e R. Shqipërisë, atëherë kur ka pasur nevojë të intervenohej edhe atje.
 
Delegacioni i “El Hilal”-it gjatë qëndrimit në Dibër vizitoi edhe kryetarin e kësaj komune, Ruzhdi Laten të cilit i uruan mandatin e dytë net këtë post.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.02.2018, 22:36  | T.E. | 1,795 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.