Vlado Jovanovski del nga paraburgimi
maqedonia
Vlado Jovanovski del nga paraburgimi

Vlado Jovanovski del nga paraburgimi

Shkup, 22 shkurt - Aktori Vlado Jovanovski tashmë pas dy muaj do të del nga paraburgimi në burgun e Shuto Orizares, transmeton Zhurnal pasiqë gjykata e apelit ka pranuar ankesën e tij dhe ka vendosur që masën e paraburgimit ai ta vuajë në burgun shtëpiak dhe marrjen e pasaportës, transmeton Zhurnal.mk

Ndërkohë që në paraburgim do të vazhdojë deputeti Kërto Mukoski pasiqë ankesa e tij nga gjykata e apelit nuk është pranuar edhe pse ai është ankuar se tashmë ka shumë probleme shëndetësore si fizike ashtu edhe mentale.

© ZHURNAL 22.02.2018, 21:37 | T.E. | 2,246 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."