« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
« Foto » Komuna e Strugës: Ziadin Sela shkatërron “Komunalen” në Strugë
28418172_10156954150654918_162982200_o.jpg

Strugë, 22 shkurt - Përmes një tjetër kumtese të lëshuar nga komuna e Strugës, kjo e fundit shtron akuza të reja ndaj ish kryetarit të komunës Ziadin Selës për mosmenaxhim të mirë me organet komunale dhe ndërmarjeve publike në kuadër të komunës, transmeton Zhurnal.mk

"Të nderuar qytetarë dëshirojmë tju informojmë se gjendja e parkut të makinave është skandaloze si në kohën e gurit, punonjësit punojnë me mjete të viteve 1960, mjete me të cilat nuk është e mundur të menaxhohet situata e pastërtisë në Strugë", thuhet në kumtesën e lëshuar nga komuna e Strugës.

Sipas kumtesës së lëshuar, në parkun e makinerisë nuk është investuar asnjë euro ndërkohë që janë shpenzuar mbi 80 mijë euro për 'mirëmbajtjen' e tyre.

"Për fat të keq për 4 vite e gjysëm, Komuna e Strugës në krye me Ziadin Selen, nuk ka investuar asnjë euro në parkun e makinerisë edhe pse janë shpenzuar mbi 80.000 euro për mirmbajtjen e tyre. Njoftojmë qytetarët  e Strugës se këto mjete nuk janë më në funksion dhe nuk kalojnë as kontrollin teknik. Andaj në afat sa më të afërt do të sigurojm mjete të reja sepse po afrohet sezoni turistik dhe këto mjete i prishin imazhin qytetit tonë", thuhet mes tjerave në kumtesën e lëshuar nga komuna e Strugës.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.02.2018, 20:14  | T.E. | 2,652 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.