« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Shala: Do të jem me ty, sa ai të jetë ky që është
28335878_905584376273059_7867975350072064129_o.jpg

Po e qe shoh pas ardhjes se z. Haradinaj ne krye te shtetit ka pasur shume kritika ndaj tij. A jane te drejta apo jo? Une them qe disa po, por shume prej tyre jane te gabuara. Zoti Haradinaj nuk mund te jete fajtor per te gjitha ndodhite. Ne qe te gjithe jemi pjese e sukseseve, por edhe deshtimeve te tij. Gjate nje mandati kaq te shkurter te tij, ai ka arritur te marre vendime te cilat kane nje rendesi jetike per vendin. Vendimet e marra kane mundur te merren edhe ne qeverisjet e kaluara, por qeverisjet e kaluara nuk kane pasur guximin per te marre vendime te medha ne interes te shtetit dhe shoqerise. Nese zoti Haradinaj ka gabuar, atehere gabimi me i madh i tij eshte ka prane vetes ka afruar njerez qe dolen nga toka sikur kerpudhat. Jane pikerisht ata njerez qe nuk i ishin prane zotit Haradinaj kur ai kishte nevoje. Zoti Haradinaj me fuqine e tij qe ka ne kete koalicion qeverises, ka bere me shume se qe eshte menduar. Ai eshte nje njeri i fjales dhe shume punetor, edhe nganjehere behet nervoz pershkak te puneve qe nuk vazhdojne, apo qe ngecin ne mes te rrugetimit. Dhe une e kuptoj nese ai do te hidherohet ne mua per kritikat qe i beje nganjehere, por me kete dua t´u them qe une i jam rreshtuar atij pershkak qe ai me ka bindur se eshte nje njeri i fjales dhe beses, qe di se cfare do te thote te jesh punetor i zellshem. Per kete arsye une do te jem me ty, sa ai te jete ky qe eshte.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.02.2018, 18:53  | T.E. | 810 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.