« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Besoni ose jo, Mihrijës i bie në dorë shamia e kuqe me të cilën vallëzoi Rita
mihrije-braha-640x300.jpg

Tingëllon paksa befasuese, por ja që Mihrije Braha qëlloi ndër artistet më me fat që mori diçka të Rita Orës, aq më tepër kur po të njëjtën e përdori në koncertin madhështor.

 

Shaminë me të cilën vallëzoi plot dashuri vallen e “Shotës”, nuk jemi të bindur se e adresoi drejtëpërdrejtë në duart e këngëtares në fjalë, derisa nuk dihet prezenca e saj në atë koncert.

 

Por, ajo që dihet është se Mihrija e konfirmoi një gjë të tillë, të cilën pritet ta zbulojë edhe në emisionin “Odeon” e që me sa kuptohet e mori nga njëri prej anëtarëve të stafit, shkruan Kosovarja.

Madje, vetë këngëtarja paralajmëron një show të jashtëzakonshëm këtë të shtunë, teksa zbulon detaje që lidhen pikërisht me yllit botëror Rita Orën, dhe ‘luftën’ për të kapur diçka nga ana e saj.

E këtë fat, me gjasë e pati vetëm Mihrija, me të cilën ndihet e lumtur dhe me shumë dëshirë e ruan si kujtim nga krenaria shqiptare, ashtu siç e quajnë të gjithë shqiptarët që frymojnë shqip.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.02.2018, 16:15  | Z.H. | 1,115 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.