« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Di Francesco: Është dashur ta zëvëndësoj gjysmën e skuadrës
roma-1-780x439.jpg

Shakhtar Donetsku ka arritur që të rikthehet në rezultat duke mposhtur Romën në shtëpi dhe jashtëzakonisht i nervozuar ishte trajneri i Romës, Eusebio Di Francesco.

Di Francesco lansoi një sulm spektakolar ndaj lojtarëve të tij pas ndeshjes, pasi ata e humbën epërsinë që e patën në pjesën e parë ndaj ukrainasve.

“Ne jemi mbrojtur keq pas golit të tyre të parë, por jo vetëm fizikisht, mbi të gjitha psikologjikisht”.

“Në 50 minutat e apra ne kemi luajtur për të dëmtuar Shakhtarin, në pjesën e dytë luajtëm për të kontrolluar takimin, por nuk e di çka kemi kontrolluar”.

“Unë nuk jam i kënaqur me pjesën e dytë. Ne bëmë shumë gabime me gjithë këta lojtarë me përvojë në këtë nivel. Ishte sikur t’i shikoja dy ekipe të ndryshme”.

“Nuk është se nuk jemi mësuar që të kualifikohemi, por ne e kemi lënë menjëanë planin që ne e kemi pasur para takimit”.

“Pas golit të barazimit është dashur ta ndërroj gjysmën e ekipit. Shakhtari është ekip shumë i rrezikshëm kur sulmon, ne e kemi ditur këtë, por ishte loja jonë problemi kryesor dhe ne bëmë shumë gabime, kurse pasimet nuk i kemi pasur aq të pastra”, potencoi Di Francesco.

Ekipet do të vendosin për kualifikimin në Romë më 13 mars. /Telegrafi/

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.02.2018, 13:06  | Xh.I. | 385 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.