« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
Goditen nga veturat tre këmbësorë në të njëjtin vend për vetëm 5 minuta
Soobrakajka-kaj-Skopjanka-2-bg.jpg

Shkup, 22 shkurt - Tre këmbësorë janë goditur nga vetura në dy aksidente komunikacioni që ndodhën në interval prej pesë minutave në të njëjtin bulevar në Qendër të Shkupit, njofton Zhurnal.

Siç kumtuan nga MPB, këmbësorët janë goditur në bulevarin "Kuzman Josifovski Pitu" me çka menjëherë janë transportuaar në spital. Njëri prej tyre është lëshuar në mjekim shtëpiak.

Aksidenti i parë ka ndodhur mbrëmë në ora 21:55 kur një veturë "Toyota" me targa të Shkupit ka goditur dy këmbësorë të moshës 24 dhe 25 vjeç. Nga goditja, S.GJ ka marë lëndime të rënda trupore dhe i është ofruar ndihmë në spitalin e Qytetit, "Shën Naum Ohridski", me çka është lëshuar në mjekim shtëpiak. I dyti këmbësor është M.P dhe e njejta është transportuar në Qendrën Emergjente, ku i është ofruar ndihma mjekësore dhe më pas është lëshuar në mjekim shtëpiak, njoftojnë nga MPB.

Vetëm pesë minuta më vonë në bulevarin e njejtë një veturë "Ford Fiesta" e drejtuar nga një 30 vjeçar, ka goditur një grua 45 vjeçe nga Shkupi. Gruaja T.G është dërguar në spitalin "8 Shtatori"./Zhurnal.mk

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.02.2018, 12:10  | Z.H. | 1,275 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Zbulohen emrat e inspektorëve maqedonas që montuan “Sopotin”, ja ku punojnë!
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.