ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Sport
Wanda Nara: Ka disa oferta për Icardin

Gruaja dhe agjentja e Mauro Icardit, Wanda Nara ka thënë se janë dy oferta të rëndësishme për lojtarin e Interit.

GettyImages-913822180-1-780x439.jpg

Gruaja dhe agjentja e Mauro Icardit, Wanda Nara ka thënë se janë dy oferta të rëndësishme për lojtarin e Interit.

Real Madrid dhe Manchester United kanë qenë të lidhur me lojtarin në afatin kalimtar të janarit.

“Nuk jam takuar me drejtorin sportiv Ausilion, por kemi biseduar shumë në telefon”

“Ai e di se çfarë mendoj dhe e di pozicionin e klubit. Në afatin kalimtar të fundit disa klube të mëdha kanë shfaqur interesim për Mauron”.

“Jam duke u marr me të ardhmen. Në vitin e fundit i kam dëgjuar shumë, për kushtet dhe situatën”.

“Edhe në të kaluarën klube të mëdha e akne dashur atë, por Mauro e ka zgjedhur gjithmonë Interin. Ai ka bërë shumë për këtë ngjyra dhe nuk ka qenë kurrë në dyshim për fanellën që ka zgjedhur”.

“Ai vendosi të bëhet kapiten në moshën 22 vjeçare dhe ka marrëdhënie të shkëlqyera me shokët e skuadrës”.

“Klauzola prej 110 milionë euro? Besoj që Interi është i lumtur që një lojtar i tyre vlerësohet kaq shumë”.

“110 milionë euro  janë shumë para”, ka thënë Wanda.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.02.2018, 11:05  | Xh.I. | 732 i lexuar

 

 

 

Në Ditën e Shkopit të Bardhë, kryetari Taravari në vizitë te Shoqata e të verbërve “Realiteti”

Gostivar, 15 tetor - Në Ditën ndërkombëtare të personave të verbër, kryetrari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari vizitoi zyrën e Shoqatës së personave të verbër dhe me shikim të dëmtuar “Realiteti” – Gostivar.

“Sot është 15 Tetori, dita botërore e personave të verbër, që njihet si Dita e shkopit të bardhë, andaj e përzgjodhëm pikërisht këtë ditë për të bashkëbiseduar dhe për tu njohur me hallet dhe nevojat anëtarëve të kësaj  shoqate. Më informuan se janë të ftuar në garat në ‘Gold ball' në Sarajevë. Me këtë rast ne si Komunë i mbështesim për udhëtimin dhe qëndrimin atje, si dhe urojmë që të shënojnë sa më shumë fitore. Po ashtu do tua plotësojmë edhe një kërkesë, respektivisht nevojë, do t’ua rinovojmë mjediset e Shoqatës së shpejti, menjëherë  pas përfundimit të tenderit” – theksoi kryetari Taravari.

Kryetari i shoqatës Realiteti , Xhevat Fejzuli, shprehu kënaqësinë për vizitën e dytë të kryetarit Taravari, si dhe shprehu falënderime për përkrahjen e vazhdueshme.
“Shoqata jonë numëron 62 anëtarë. Falënderojmë kryetarin që na mundëson pjesëmarrjen në garat në Sarajevë dhe uroj dhe shpresoj se do të shënojmë rezultate të kënaqshme.”, u shpreh kryetari Fejzuli.

Komuna e Gostivarit për anëtarët e shoqatës Realiteti, siguroi fanella me logon e komunës, të cilat do t’i shfrytëzojnë për pjesëmarrje në garat në Sarajevë.

Vlen të theksohet edhe se prej sot, një zyrë në objektin e NP” Komunalec”,  iu dorëzua në shfrytëzim Shoqatës për personat me nevoja të posaçme “Bashkërisht Mundemi “.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.10.2018, 23:04  | Xh.I. | 2.167 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.