« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Luftoni ftohjen e duarve me ushqime pikante!
47C8517000000578-5236087-image-a-1_1515162280388.jpg

Shmangja e problemeve tuaja me duart dhe këmbët e ftohta, mund të jetë e vështirë për këtë dimër, pasi temperaturat arrijnë në nivele të ulëta rekord ndërsa shkaktojnë dhe ngushtimin e enëve të gjakut.

 

Megjithatë përmirësimi i qarkullimit të këtyre gjymtyrëve mund të jetë po aq i lehtë sa dorashka të veshura, në vend të dorezave, duke provuar ushqime pikante ose duke i dhënë vetes një masazh të shpejtë, transmeton Klan Kosova.

 

Sipas Dr John Brill nga Aurora Health Care këto këshilla të vogla duke përfshirë qëndrimin larg cigareve dhe zëvendësimin e kafesë me ujë, shërbejnë pozitivisht në rrjedhjen e gjakun tuaj më shpejt.

 

Sidoqoftë, Dr Brill paralajmëroi se nëse nuk mund të ngrohesh pas ardhjes nga të ftohtit ose të shohësh ndryshimet e ngjyrave në lëkurë, kjo mund të nënkuptojë diçka shumë më serioze.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.02.2018, 15:17  | Z.H. | 855 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.