« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Ushqimet që nuk duhet t’i kombinoni asnjëherë
peppermint-mocha-vegan-coffee-creamer3-700x500.jpg

Të gjithë e dimë se shëndeti ynë varet kryesisht nga ushqimi që ne zgjedhim që të konsumojmë.

Prandaj duhet të kemi kujdes të shtuar që ushqimet që zgjedhim, përpos që duhet të na shijojnë, duhet t’i bëjnë mirë organizmit tonë.

Pavarësisht kësaj, shpesh herë ushqimet që ju zgjidhni t’i kombinoni mund të mos jenë aq të shëndetshme për ju, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë po ju sjellim kombinimet e ushqimeve që më mirë është që t’i shmangni.

Kakao + qumësht

Sallatë + sos limoni ose uthulle 

Pasta me djathë dhe domate

Ve + proshutë

Drithëra + lëng portokalli

Pica + lëngje të gazuara

Bukë gruri + xhem

 

BONUS:

Ne jemi mësuar të besojmë se lëngjet janë të mira për shëndetin tonë. Megjithatë, lëngu i përpunuar përmban shumë sheqer: një gotë përmban rreth 2 lugë sheqer të rafinuar.

Nga ana tjetër, lëngu i freskët nuk është aq i dobishëm sa paramendohet.

Lëngu i freskët nuk përmban fibra, por është e pasur me karbohidrate.

Në mënyrë që të humbni peshë më shpejt, është më mirë të zëvendësoni të gjitha pijet tuaj të ëmbla me ujë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.02.2018, 13:16  | Z.H. | 1,224 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.