"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
maqedonia
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni

"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni

Shkup, 21 shkurt - Me rastin e shënimit të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në prani të ish Komandantit të përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare z. Ali Ahmeti si dhe të zv. Kryeministrit të R. së Maqedonisë z. Hazbi Lika, do të bëj ndarjen e Mirënjohjeve të gjithë pjesëmarrësve nga R. e Maqedonisë në Luftën Çlirimtare të Kosovës.

Aktiviteti do të zhvillohet të enjten më 22 shkurt, 2018, në Pallatin e Kulturës në Tetovë, në ora 13.00. Ju mirëpresim!”, thuhet në njoftimin e OVL UÇK së Kosovës.

© ZHURNAL 21.02.2018, 08:57 | B.M. | 2,541 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."