« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
SHBA e Britania e Madhe po debatojnë për fatin e dyshes londineze
99965713_compo.jpg

SHBA dhe Britania e Madhe janë në bisedime rreth asaj se çfarë të bëjnë me dy burrat nga Londra të cilët u arrestuan në Siri muajin e kaluar, me dyshimin për veprimtari terroriste.

Kështu ka bërë të ditur Ministrja e Brendshme britanike, Amber Rudd  e cila ka shtuar se burrat e kapur, Allexanda Kotey dhe El Shafee Elsheikh, duhet të përballen me ligjin përmes gjyqit, njofton Klan Kosova.

Ata dyshohen se janë anëtarë të një qelize të Shtetit Islamik që vrau pengjet perëndimore.

Sipas BBC, dyshja është tërhequr nga shtetësia e tyre në Mbretërinë e Bashkuar.

“Ne jemi absolutisht të përkushtuar që të sigurohemi që ata të gjykohen’’.

“Këta njerëz duhet të përballen me forcën e plotë të ligjit. Nuk mund të tërhiqem në këtë moment … ku do të ndodhë kjo”.

”Por jam i sigurt, sepse ne do të punojmë me amerikanët për të siguruar këtë, se ata do të dalin përballë drejtësisë “, është shprehur Ministrja Rudd, njofton Klan Kosova.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.02.2018, 09:30  | Xh.I. | 565 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.