« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Takim i zëvendëskryeministrit Angjushev me transportuesit e "Feni Industri"
134001876.jpg

Shkup, 20 shkurt - Zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike Koço Angjushev sot realizoi takim me përfaqësuesit e kompanive transportuese, kreditorë të "Feni industri", përfaqlsuesit e "Novaligistik" dhe përfaqësuesit e kompanisë "G-Sol", kompania e cila ka marrëveshje për përpunimin e xeheve.

Në takim transportuesit i kanë elaboruar arsyet për të cilat protestojnë dhe kanë kërkuar të gjitha borxhet e prapambetura të cilat "Feni industri" i ka ndaj "Novaligistik"-ut, ndërsa ajo ndaj kompanive transportuese të mbulohen nga pronari i ri potencial.

Angjushev, siç informojnë nga Kabineti i tij, ka theksuar se Qeveria nuk përzihet në marrëdhëniet debitore-kreditore midis subjekteve private dhe i ka inkurajuar të pranishmit të gjejnë zgjidhje reciproke, lidhur me dinamikën e mbulimit të borxheve të prapambetura si do të mund fabrika sa më shpejt të rifillojë. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.02.2018, 20:33  | T.E. | 542 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.