Ecën me Kallashnikov, kapet nga policia në Reçicë të Vogël
kronika
Ecën me Kallashnikov, kapet nga policia në Reçicë të Vogël

Ecën me Kallashnikov, kapet nga policia në Reçicë të Vogël

Tetovë, 20 shkurt - Sot rreth orës 11 në rrugën 172 në Reçicë të Tetovës, policia ka ndalur një veturë “Wolsfagen Lupo” me targa të Gostivarit e drejtuar nga 33 vjepari R.M nga Sellara e Eprëme ku gjatë kontrollit të veturës kanë gjetur jë pushkë automatike dhe kornizë me 6 plumba, njofton Tetovasot.

Policia më pas ka kontrolluar edhe banesën e tij ku jetonte në Tetovë dhe kanë gjetur 26 plumba kalibër 7.62mm për pistoletë.

R.M është në dërguar në paraburgim, dhe po merren masa për zbardhjen e rastit.

© ZHURNAL 20.02.2018, 19:26 | T.E. | 2,650 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."