« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Televizion shtetërorë, radio e kanal satelitor 24 orë shqip, ja vendimi i fundit i qeverisë
qeveria-2-696x430.jpg

Shkup, 20 shkurt - Më në fund qeveria e Maqedonisë në seancën e rradhës i ka dhënë dritë jeshile formimit të televizionit shtetërorë shqip edhe atë 24 orë përfshirë këtu edhe radion në gjuhën shqipe si dhe kanalin satelitor poashtu në gjuhën shqipe me emetim 24 orësh, transmeton Zhurnal.mk

Disa nga vendimet:

– Themelimin e Televizionit Shteterorë në gjuhën shqipe me emetim 24 orë,
– Themelimin e Radios në gjuhën shqipe me emetim 24 orë,
– Themelimin e kanalit satelitorë shtetërorë me emetim 24 orë në gjuhën shqipe,
– Vendimarje me shumicë të dyfishtë për programet me interes të vecantë në Këshillin e Agjencisë për shërbime audiovizuele.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.02.2018, 18:49  | T.E. | 3,061 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.