« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Fotografitë zyrtare të Mercedes-AMG GT në version Coupe
auto_mercedes-amg-four-door-gt-coupe-teaser1519130323-1.jpg

Që nga prezantimi i tij zyrtar në panairin e veturave në Gjenevë vitin e kaluar, koncepti Mercedes-AMG GT është spiunuar shumë herë por i maskuar, ndërsa tani është publikuar nga vetë kompania një set fotografish zyrtare të këtij modeli në version Coupe.

 

Së fundmi, Mercedes ka konfirmuar edhe emrin zyrtar të këtij modeli, Mercedes-AMG GT Coupe, transmeton Koha.net. Po ashtu, ka njoftuar edhe se promovimi i tij zyrtar do të mbahet në fillim të muajit mars në panairin i sivjetmë të veturave në Gjenevë.

 

Ky model, me emrin kodues X290, do të vijë me 4 dyer dhe 4 ulëse dhe, sipas njoftimeve të mëparshme, është i ndërtuar në platformën e Mercedesit – MRA.

 

Mercedes-AMG GT Coupe, ndër të tjera, karakterizohet me motorin 4.0-litër Bi-Turbo V8 me kapacitete të ndryshe (përfshirë edhe atë me 600 kuajfuqi), marshin Speedshift MCT, sistemin e tërheqjes në të gjitha rrotat, frenat karbon-qeramikë, si dhe peshon më pak.

 

Gjithashtu, në ofertë pritet të jetë edhe versioni plug-in hibrid me kapacitet prej 800 kuajfuqi në total.

 

Mercedes-AMG GT në version Coupe, po ashtu, tërheqë vëmendjen edhe me interier luksoz dhe me instrument-tabelën digjitale, ekranin e madh dhe sistemin për argëtim – infotainment.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.02.2018, 14:14  | Z.H. | 278 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.