Thaçi dekoron Veselin dhe Haradinajn
kosova
Thaçi dekoron Veselin dhe Haradinajn

Thaçi dekoron Veselin dhe Haradinajn

Prishtinë, 20 shkurt - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli dhe kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj me medaljen jubilare në dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës, shkruan KP.

Image

Këto medalje u jepen personaliteteve që kanë pasur rol në lirinë dhe pavarësinë e Kosovës si dhe në periudhën e shtetndërtimit.

© ZHURNAL 20.02.2018, 13:08 | Xh.I. | 1,157 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."