« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
Krijohet Komision për Ndryshim-Plotësimin e Ligjit për Festa
Komisioni-5.jpg

Prishtinë, 20 shkurt - Komisioni për të Drejtat, Interesat e Komuniteteve dhe për Kthim ka krijuar komisionin për nismën legjislative për plotësim dhe ndryshim të Ligjit nr.03/L-064 për Festat Zyrtare në Republikën e Kosovës.

Komisioni që do të ndryshojë dhe plotësojë Ligjin për Festat Zyrtare përbehet nga Veton Berisha kryetar dhe anëtarët Myfera Shinik, Danush Ademi, Sasha Milosavleviq dhe Xhelal Sveçla.

Gjatë mbledhjes së komisionit Veton Berisha propozoi që dita e komunitetit egjiptas të njihet si festë zyrtare.

“Dita e komunitetit egjiptas 24 qershor të hyjë në Ligjin për Festat Zyrtare. Kërkoj të me përkrahni që kjo ditë të jetë legale ashtu siç e kanë edhe komunitetet e tjera”, tha Berisha.

Ndërsa Igor Simiq tha se komisioni ka të drejtë ta ndryshojë dhe plotësojë Ligjin për Festa Zyrtare.

Në vitin 2015 ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit për Festa Zyrtare kishin shkuar në Kuvend, por nuk kishin kaluar.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.02.2018, 13:07  | Xh.I. | 305 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Zbulohen emrat e inspektorëve maqedonas që montuan “Sopotin”, ja ku punojnë!
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.