« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Ky ësht vendimi me të cilin u tërhoq Projektligji i Demarkacionit, të riut i shtohet edhe Deklarata e Podgoricës
q_1519127043-1458044.jpg

Prishtinë, 20 shkurt - Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka tërhequr nga Kuvendi Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin me Malin e Zi për të bërë ndryshimin dhe plotësimin e këtij projektligji përkatësisht aneks-marrëveshjen e bërë nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe Presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanoviq, për rishikimin dhe korrektimin e kësaj Marrëveshjeje në rast të gabimeve eventuale, raporton Zeri.info.

Qeveria bëri të ditur se projektligjin e ri (të ndryshuar), për demarkacionin do ta kthejë sërish në Kuvend sot në orën 16:00 kur edhe do të mbahet mbledhja e radhës e Qeverisë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.02.2018, 13:06  | Xh.I. | 673 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.