« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Siri, dhjetëra civilë u vranë nga sulmet me bomba në Ghoutën Lindore
siri_2.jpg

Bombardimet  e forcave qeveritare siriane kanë vrarë dhjetëra civilë në Ghoutën Lindore që mbahet nga rebelët, thonë aktivistët.

Sipas Observatorit Sirian për të Drejtat e Njeriut, të paktën 77 civilë, përfshirë 20 fëmijë, u vranë  të hënën në sulmet ajrore, sulmet me raketa dhe artileri në pjesën e rrethuar në periferi të Damaskut.

Ende nuk ka pasur ndonjë koment nga ushtria siriane.

Duke kërkuar ndalimin e bombardimeve, një zyrtar i OKB tha se situata është duke dalë jashtë kontrollit.

Pothuajse 400,000 njerëz jetojnë në Ghoutën Lindore, e cila gjendet nën rrethim qeveritar nga viti 2013.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.02.2018, 11:15  | Xh.I. | 423 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.