« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Tipari më i ri i AR Blippar i njeh monumentet e famshme!
phone.jpg

A mund të rriten fillesat e realitetit të qëndrojnë të gjalla me Apple dhe Google duke krijuar platformat e tyre AR për miliona pajisje?

 

AR Blippar duket se menduar e para kwtw lëvizje. Nisja me bazë në Londër vazhdon të punojë në “motorin” e vet AR ku lëshoi një tipar të ri të vizionit kompjuterik që thotë se do të shënojë monumentet fizike të mirënjohura.

 

Njësia e re e njohjes së Blippar do të njohë më shumë se 2,000 pikë referime në mbarë botën, si ura të njohura, Kulla Eifel, Taj Mahal, dhe madje edhe arena sportive të famshme. Në këtë mënyrë, njerëzit mund të tregojnë smartfonët e tyre në këto objekte në botën reale madje edhe imazhet e tyre në fotot 2D – dhe teknologjia e Blippar duhet të identifikojë ato.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.02.2018, 16:21  | Z.H. | 366 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.