Remenski, Memedi e Misovski nesër nënkryetar parlamenti nëse sigurohet kuorum!?
maqedonia
Remenski, Memedi e Misovski nesër nënkryetar parlamenti nëse sigurohet kuorum!?

Remenski, Memedi e Misovski nesër nënkryetar parlamenti nëse sigurohet kuorum!?

Shkup, 19 shkurt - Pas një pauze prej dy jave, deputetët nesër kthehen përsëri në parlament, ndërkohë që janë paraparë mbledhje në dy komisioni dhe dy seanca parlamentare, transmeton Zhurnal.mk

Në rast se sigurohet kuorum në seancat plenare pritet që të votohet dhe për nënkryetar të parlamentit.

Si kandidat për këto pozita janë deputetët Frosina Remenski, Vesel Memedi dhe Goran Misovski derisa këto propozime janë në pikën e parë të rendit të ditës.

© ZHURNAL 19.02.2018, 22:03 | T.E. | 3,431 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."