Murtezani: Verifikimi më i madh për politizim e nepotizëm në gjykatë kur i akuzuari sheh para kamerave duke buzëqeshur me komoditet
maqedonia
Murtezani: Verifikimi më i madh për politizim e nepotizëm në gjykatë kur i akuzuari sheh para kamerave duke buzëqeshur me komoditet

Murtezani: Verifikimi më i madh për politizim e nepotizëm në gjykatë kur i akuzuari sheh para kamerave duke buzëqeshur me komoditet

Shkup, 19 shkurt - Pas rasteve të fundit të cilat kanë ndodhur në gjykatat në vend, eksperti i sigurisë Hasim Murtezani ka komentuar këto ngjarje në të cilat kemi edhe vendime të gjykatave lidhur me raste të korupsionit dhe fshehje të tatimit, transmeton Zhurnal.mk

E sheh para kamerave duke buzëqeshur e qeshur dhe me plot komoditet duke mos u trembur qerpiku fare, kështu komenton Murtezani.

"Nuk ka verifikim më të madh për politizim, nepotizim dhe korruptim të gjykatave, kur i akuzuari ditën që futet në dyert e gjykatës, e sheh para kamerave duke buzqeshur e qeshur me plotë komoditet e rahati, pa mos i'u trembur qerpiku se çfarë vendimi do meret për të!

Sipas asaj që shkruan ai, ndonëse vendimi tashmë dihet nga ata por vijnë vetëm për të dëgjuar atë gjyqësorë.

"Kjo është dëshmia më e qartë se ata vendimin e kanë kuptur shumë më herët, këta vijnë në gjykatë vetëm për të dëgjuar një vendim gjyqësor që janë marur vesht paraprakishtë jashtë gjykatës", vlerëson mes tjerave Murtezani.

© ZHURNAL 19.02.2018, 20:23 | T.E. | 2,905 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."