« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Murtezani: Verifikimi më i madh për politizim e nepotizëm në gjykatë kur i akuzuari sheh para kamerave duke buzëqeshur me komoditet
2100596.jpg

Shkup, 19 shkurt - Pas rasteve të fundit të cilat kanë ndodhur në gjykatat në vend, eksperti i sigurisë Hasim Murtezani ka komentuar këto ngjarje në të cilat kemi edhe vendime të gjykatave lidhur me raste të korupsionit dhe fshehje të tatimit, transmeton Zhurnal.mk

E sheh para kamerave duke buzëqeshur e qeshur dhe me plot komoditet duke mos u trembur qerpiku fare, kështu komenton Murtezani.

"Nuk ka verifikim më të madh për politizim, nepotizim dhe korruptim të gjykatave, kur i akuzuari ditën që futet në dyert e gjykatës, e sheh para kamerave duke buzqeshur e qeshur me plotë komoditet e rahati, pa mos i'u trembur qerpiku se çfarë vendimi do meret për të!

Sipas asaj që shkruan ai, ndonëse vendimi tashmë dihet nga ata por vijnë vetëm për të dëgjuar atë gjyqësorë.

"Kjo është dëshmia më e qartë se ata vendimin e kanë kuptur shumë më herët, këta vijnë në gjykatë vetëm për të dëgjuar një vendim gjyqësor që janë marur vesht paraprakishtë jashtë gjykatës", vlerëson mes tjerave Murtezani.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.02.2018, 20:23  | T.E. | 1,775 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.