« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Google Assistant edhe në shumë vende e gjuhë të reja
_15.jpg

Asistenti i Google është diçka që njerëzit e përdorin rregullisht çdo ditë, qoftë në Pixel 2, Pixelbook ose në Google Home.

Ndërsa Asistent Digjital i Google është zgjeruar tashmë në shumë pajisje të ndryshme që nga fillimi i saj, por që i njëjti nuk ka qenë në dispozicion në tregjet botërore. Megjithatë, duket se kjo së shpejti do të ndryshojë.

Gjatë Digital News Initiative Summit që po mbahej në Amsterdam, Google ka thënë se Assistant do të vijë në më shumë vende gjatë vitit 2018.

Sipas një cicërime të fundit thuhet se Google Assistant do të jetë në dispozicion edhe në Holandë, Sudei, Itali, Arabi Saudite, Rusi dhe në vendet tjera.

Google Assistant do të zgjerohet në një total prej 38 vendesh (duke e çuar numrin e përgjithshëm deri në 52), por ka disa përjashtime të dukshme nga lista si Danimarka dhe Austria. Përveç vendeve të reja, Google gjithashtu planifikon të mbështesë gjuhët e reja – duke përfshirë gjuhën ruse, holandeze, arabe dhe atë hinduse.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.02.2018, 17:00  | Z.H. | 447 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.