« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Xhaferi shpallet qytetar nderi i Therandës
5-4_1.jpg

Therandë, 18 shkurt - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot mori pjesë në aktivitetet me rastin e shënimit të dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës.

Xhaferi, siç njoftoi kabineti i tij, në Akademinë solemne që u mbajt në komunën e Suharekës u shpall “Qytetar nderi” i kësaj komune.

Ai ka marrë pjesë edhe në seancën solemne me rastin e dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ndërsa e ka ndjekur edhe paradën e Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe Policisë së Kosovës.

Me rastin e shënimit të dhjetëvjetorit të Pavarësisë u organizua edhe një pritje nga ana e presidentit të Republikës së Kosovës Hashim Thaçi.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.02.2018, 19:52  | T.E. | 2,340 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.