« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
« Zhurnal mëson » Sdo ketë grup parlamentar nga Lëvizja Besa dhe PDSH
112_2.jpg

Shkup, 18 shkurt - Sot gjatë tërë ditës pas mbarimit të kongresit të Lëvizjes Besa në Tetovë dhe zgjedhjes për kryetar të deputetit Afrim Gashi, kanë qarkulluar me të madhe zërat se Lëvizja Besa së bashku me PDSH-në do të formojnë grup parlamentar dhe bashkë do të bëhen pjesë e qeverisë, shkruan Zhurnal.mk

Kjo, ndoshta për shkak të pjesëmarjes së kreut të PDSH-së Menduh Thaçi në kongresin e Lëvizjes Besa në cilësinë e mysafirit.

Mirëpo, duket se gjithçka po bie në ujë dhe se këto dy parti nuk do të formojnë grup parlamentar. Burime të sigurta të Agjencisë së lajmeve Zhurnal demantojnë këto informacione si të pabaza dhe të pavërteta dhe se sipas të njejtave burime, të dy partitë do të funksionojnë ashtu siç kanë funksionuar deri më tani.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.02.2018, 19:44  | B.M. | 8,387 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.