Jakaj: S’jam i kënaqur shumë nga fitorja sepse doja ta nokautoja serbin
sport
Jakaj: S’jam i kënaqur shumë nga fitorja sepse doja ta nokautoja serbin

Jakaj: S’jam i kënaqur shumë nga fitorja sepse doja ta nokautoja serbin

Bernardin Jakaj ka mbajt fjalën dhe ka arrit të mposht serbin, Stefan Paunovic, pikërisht në ditën e Pavarësisë së Kosovës me çka edhe më shumë ka rregulluar këtë festë. Jakaj me meritë erdhi deri tek ky triumf pasi në çdo pjesë të ndeshjes ishte më i mirë.

Ai pas ndeshjes për portalin për sporte luftarak “ArenaRing” i falënderoi të gjithë ata që e mbështetën drejt realizimit të kësaj fitore. “Kjo ndeshje për mua ka qen shumë e rëndësishme, andaj jam përgatit maksimalisht. Prej në fillim kam dominuar, por sjam 100 % i kënaqur sepse doja ta naukutoja kundërshtarin serb. Falënderoi sponsorët e mi  Friseur Ludi, sh2, Limi Bau , OBV Versicherung, dhe familjes shokëve dhe krejt shqiptaret per përkrahjen. Urime 10 vjetorin Kosovë”, tha Jakaj, duke shtuar se ndeshjen tjetër do jetë në muajin Maj, kurse qëllimi i tij është që këtë vit të arrij të shpallet kampion i Austrisë.

 

 

© ZHURNAL 18.02.2018, 16:53 | A.A. | 1,365 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."