« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Video ekskluzive nga incidenti i djeshëm në Butel
butel.jpg

Shkup, 18 shkurt - Agjencia e lajmeve Zhurnal ka arritur që të sigurojë një material ekskluziv (video) në të cilën shihet ngjarja se si është zhvilluar incidenti në lagjen Butel të Shkupit ku mbetën të plagosur disa persona, transmeton Zhurnal.mk

Katër persona kanë ngleur të lënduar në një përleshje fizik që ka ndodhur pasditen e së shtunës në rrugën "Betovenova" në Butel të Shkupit. Siç informon Ministria e Punëve të Bredshme (MPB), përleshja ka ndodhur në ora 14 e 50 minuta me gjasa për për shkak marrdhënieve të pa rreulluara pronësoro-juridike mids vëllezërve J.I. dhe J.I. dhe dhëndërit të tyre E.D. nga njëra anë dhe vëllezërve XH.D. dhe A.D. nga ana tjetër.

"J.I., J.I. dhe E.D. kanë ardhur para shtëpisë së Xh.D. dhe nga këtu ka filluar përleshja fizike, ndërsa A.D. i cili në atë moment ka arritur në vendin e ngjarjes me makinën e tij private të markës "Pasat" dhe ka parë se çfarë po ndodh me automjetin e tij ka goditur J.I., J.I. dhe E.D., ndërsa nga përleshja fizike i lënduar është Xh.D. Në vendin e gjarjes është konfiskuar nga policia një pistolet dhe dy gëzhoja plumbi", njofton MPB, transmeton Zhurnal.

Me automjete spitalore të Ndihmës Urgjente Xh.D. është dërguar në Qendrën Urgjente Spitalore, ndërsa J.I. në Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit "Shën.Naumi i Ohrit" në Shkup, ndërkaq J.I. dhe E.D. në Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit "8  Shtatori", nga ana tjetër A.D. është ndaluar në Stacionin Policor të Çairit. Zyrtarët e policisë, shtojnë nga MPB-ja, menjëherë pasi kanë marrë denoncimin kanë dal në terren dhe po punojnë në zbardhjen e rastit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.02.2018, 13:28  | T.E. | 11,863 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.