FA Cup, Çelsi siguron çerekfinalet për 45 minuta
sport
FA Cup, Çelsi siguron çerekfinalet për 45 minuta

FA Cup, Çelsi siguron çerekfinalet për 45 minuta

Çelsi ka arritur të kualifikohet për në fazën e çerekfinaleve të FA Cup, teksa mposhti modestët e Hull Cityt me rezultatin e thellë 4-0. Kanë mjaftuar vetëm 45 minutat e para për skuadrën e Contes, që të hipotekonte kualifikimin, duke e dërguar topin në rrjetë plot 4 herë.

 

Willian shënoi një dygolësh sonte, të dy të asistuar nga Giroud, me francezin që shënoi emrin e tij në listën e golshënuesve, bashkë me Pedron. Në fillim të pjesës së dytë Hull humbi edhe një 11-metërsh me anë të Meyer, ndërsa skuadra e Contes menaxhoi avantazhin dhe tekniku italian i dha mundësi 2 futbollistëve të rinj, që të marrin eksperiencë.

© ZHURNAL 17.02.2018, 09:04 | Z.H. | 1,405 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."