« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Shtypi grek, negociatat hyjnë në ujëra të panjohura
vesnici-cipras-520x347.jpg

Shkup, 17 shkurt - Para përfundimit të muajit, Parlamenti grek do ta ratifikojë fazën e dytë të Marrëveshjes për stabilizim dhe asocim të Maqedonisë me BE-në, ndërsa menjëherë pas saj Greqia do ta mbështesë kandidaturën tonë për anëtarësim në Nismën  Adriatoko – Joniane, shkruan “Katimerini”, lidhur me realizimin e lëshimeve që u dakorduan Zaevi dhe Ciprasi, në Davos.

Gazeta shton se ndryshimi i emrave të autostradës dhe aeroportit, tashmë janë publikuar në “Gazetën Zyrtare”, ndërsa “riemërtimi ndoshta tashmë javën e ardhshme ta sjellin Koxiasin nga Athina në Shkup, me fluturim, i pari i këtij lloji pas pothuajse 12 vjet”.

Në analizën e sotme me titull “Kontakte të shpeshta, por pa marrëveshje për çështjet e vështira”, gazeta i analizon ngjarjet e fundit në marrëdhëniet Maqedoni-Greqi, lajmëron korrespondenti i MIA-s nga Athina.

Negociatat midis Shkupit dhe Athinës për dallimet rreth emrit hyjnë në ujëra të panjohur, sepse bisedimet midis dy ministrave të punëve të jashtme kanë përparuar mjaft, duke gjetur vetëm për disa  nga çështjet për të cilat po bisedohet, shkruan “Katimerini” në analizën, ndërsa pika të vështira në bisedimet i përmend emrin, identitetin dhe Kushtetutën.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.02.2018, 21:37  | D.J. | 1,426 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.