« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Komuna e Strugës, Ziadin Sela u ka fal komunalet bizneseve private të afërta me të
komuna_1.jpg

Shkup, 17 shkurt - Kreu aktual i Strugës, Ramiz Merko dhe administrata komunale kanë konstatuar mallverzime me taksat komunale nga ana e ish-kryetarit, Ziadin Sela në dobi të disa bizneseve që sipas raportit të Merkos për 100 ditëshin e parë, janë të afërta me ish-kryetarin Sela, njofton Zhurnal.

"Skandalet e ish kryetarit të komunës së Strugës Zeadin Selës nuk kanë për të mbaruar. Pasi në raportin e 100 ditëshit të paraqitur për qytetarët nga ana e kryetarit aktual Ramis Merko ku sipas komunës së Strugës nga ana e udhëheqësis së mëparshme në krye me ish kryetarin Zeadin Sela me vendim të këshillit komunal ka falur komunalet për shumicën e bizneseve partnere të tij dhe të personave të afërt me të dhe me subjektin e tij politik. Me këtë veprim ish kryetari i komunës Zeadin Sela ka dëmtuar buxhetin e Komunës së Strugës me mbi 500 000 euro dhe nëpërmjet këtyre vendimeve Zeadin Sela është munduar të largoj përgjegjësin e tij penale duke e kaluar këtë përgjegjësi mbi këshillin komunal", thonë nga Komuna e Strugës.

Sipas tyre, nëpërmjet këtyre "lojrave" ligjore ka vepruar në të njëjtën mënyrë me borxhet të cilat i lartë përmenduri ka paguar nëpërmjet përmbaruesve duke larguar dhe llogarin rrjedhëse të komunës dhe llogarin e komunës në ministrinë e financave thesarit (trezorit).

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.02.2018, 19:11  | D.J. | 1,634 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.