ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Lajme nga Maqedonia
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit

Katër persona kanë ngleur të lënduar në një përleshje fizik që ka ndodhur pasditen e së shtunës në rrugën "Betovenova" në Butel të Shkupit, njofton Zhurnal.

MVR-BEST.jpg

Shkup, 17 shkurt - Katër persona kanë ngleur të lënduar në një përleshje fizik që ka ndodhur pasditen e së shtunës në rrugën "Betovenova" në Butel të Shkupit, njofton Zhurnal.

Siç informon Ministria e Punëve të Bredshme (MPB), përleshja ka ndodhur në ora 14 e 50 minuta me gjasa për për shkak marrdhënieve të pa rreulluara pronësoro-juridike mids vëllezërve J.I. dhe J.I. dhe dhëndërit të tyre E.D. nga njëra anë dhe vëllezërve XH.D. dhe A.D. nga ana tjetër.

"J.I., J.I. dhe E.D. kanë ardhur para shtëpisë së Xh.D. dhe nga këtu ka filluar përleshja fizike, ndërsa A.D. i cili në atë moment ka arritur në vendin e ngjarjes me makinën e tij private të markës "Pasat" dhe ka parë se çfarë po ndodh me automjetin e tij ka goditur J.I., J.I. dhe E.D., ndërsa nga përleshja fizike i lënduar është Xh.D. Në vendin e gjarjes është konfiskuar nga policia një pistolet dhe dy gëzhoja plumbi", njofton MPB, transmeton Zhurnal.

Me automjete spitalore të Ndihmës Urgjente Xh.D. është dërguar në Qendrën Urgjente Spitalore, ndërsa J.I. në Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit "Shën.Naumi i Ohrit" në Shkup, ndërkaq J.I. dhe E.D. në Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit "8  Shtatori", nga ana tjetër A.D. është ndaluar në Stacionin Policor të Çairit.

Zyrtarët e policisë, shtojnë nga MPB-ja, menjëherë pasi kanë marrë denoncimin kanë dal në terren dhe po punojnë në zbardhjen e rastit.

**************************

Shkup, 17 shkurt -
Ministria e Punëve të Mbrendshme konfirmon rastin e incidentit në Butel, e shkruar më herët nga Agjencia e Lajmeve Zhurnal.mk

Në një prononcim nga zëdhënësi i MPB-së Toni Angelov për Zhurnal jep detaje mbi incidentin i cili ndodhi pak më parë në Butël.

"Po është e vërtët se sot në Butel ka ndodhur një incident, dhe se ka të lënduar, por ende nuk dihen arsyet. Ai më tëj njofton se të lënduarit nuk janë të lënduar prej gjuatjes me arrmë, por se gjatë konfliktit fizik mes dy grupe, ku dhe ka të lënduar. Shkrepjet më arrmë të cilët janë ndëgjuar, kanë shkuar në ajrë.", thotë për Zhurnal, zëdhënësi Angelov për Zhurnal.mk. .


**************************

Të shëna me armë zjarri në Butël, tre persona të plagosur

Shkup, 17 shkurt -
Agjencia e Lajmeve Zhurnal, jozyrtarisht mëson se para pak minuta janë ndëgjuar të shtëna me armë zjarri në Butel, ku sipas burimeve të para jozyrtare, janë lënduar tre persona, shkruan Zhurnal.mk

Sipas burimeve të para të Agjencisë Zhurnal, mësohet se shkas i incidentit ka ndodh për një mosmarrëshje në lidhje me një pronësi, dhe se gjatë konfliktit, jozyrtarisht janë të lënduartre persona.

Policia gjendet në vendgjarje ku merren masa për të gjetur kryerësit e veprës dhe po punohet në pastrimin e plotë të rastit., shkruan Zhurnal.mk.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.02.2018, 16:23  | B.M. | 10,594 i lexuar

 

 

 

Në Ditën e Shkopit të Bardhë, kryetari Taravari në vizitë te Shoqata e të verbërve “Realiteti”

Gostivar, 15 tetor - Në Ditën ndërkombëtare të personave të verbër, kryetrari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari vizitoi zyrën e Shoqatës së personave të verbër dhe me shikim të dëmtuar “Realiteti” – Gostivar.

“Sot është 15 Tetori, dita botërore e personave të verbër, që njihet si Dita e shkopit të bardhë, andaj e përzgjodhëm pikërisht këtë ditë për të bashkëbiseduar dhe për tu njohur me hallet dhe nevojat anëtarëve të kësaj  shoqate. Më informuan se janë të ftuar në garat në ‘Gold ball' në Sarajevë. Me këtë rast ne si Komunë i mbështesim për udhëtimin dhe qëndrimin atje, si dhe urojmë që të shënojnë sa më shumë fitore. Po ashtu do tua plotësojmë edhe një kërkesë, respektivisht nevojë, do t’ua rinovojmë mjediset e Shoqatës së shpejti, menjëherë  pas përfundimit të tenderit” – theksoi kryetari Taravari.

Kryetari i shoqatës Realiteti , Xhevat Fejzuli, shprehu kënaqësinë për vizitën e dytë të kryetarit Taravari, si dhe shprehu falënderime për përkrahjen e vazhdueshme.
“Shoqata jonë numëron 62 anëtarë. Falënderojmë kryetarin që na mundëson pjesëmarrjen në garat në Sarajevë dhe uroj dhe shpresoj se do të shënojmë rezultate të kënaqshme.”, u shpreh kryetari Fejzuli.

Komuna e Gostivarit për anëtarët e shoqatës Realiteti, siguroi fanella me logon e komunës, të cilat do t’i shfrytëzojnë për pjesëmarrje në garat në Sarajevë.

Vlen të theksohet edhe se prej sot, një zyrë në objektin e NP” Komunalec”,  iu dorëzua në shfrytëzim Shoqatës për personat me nevoja të posaçme “Bashkërisht Mundemi “.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.10.2018, 23:04  | B.M. | 2.286 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.