Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
Gjermania njeh lejet e vozitjes nga Maqedonia
denjfnjegreg-165230.jpg

Shkup, 16 shkurt - Marrëveshja bilaterale mes Maqedonisë dhe Gjermanisë për njohjen e lejeve për vozitje tashmë është arritur, janë larguar dhe pengesat e fundit dhe tashmë shtetasit e Maqedonisë që jetojnë dhe punojnë në Gjermani do të mund të ndërojnë lejet e vozitjes në atë gjermane.

Kjo është tashmë e rëndësishme për shtetasit e Maqedonisë që kanë vendbanim në Gjermani por edhe për ato që udhëtojnë shpesh në atë vend sepse më parë lejen për vozitje kanë mund të përdorin në gjashtë muajt e parë e më pas është dashur të japin provimin dhe testin i cili ka kushtuar shumë.

Shtetet që nuk janë pjesë të BE-së kanë nënshkruar marrëveshje bilaterale për rregullimin e kësaj problematike derisa Serbia dhe Bosnja e Hercegovina e kishin të njejtën ndërsa Maqedonia jo deri më sot.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.02.2018, 23:05  | T.E. | 14,370 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Zbulohen emrat e inspektorëve maqedonas që montuan “Sopotin”, ja ku punojnë!
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.