« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
F1 prezanton veturën më të re që do të garojë këtë vit
williams-fw41-launch-f1-2018-ams-mdb-1147060-1-640x300.jpg

Është prezantuar një tjetër makinë që do të garojë në Botërorin e këtij viti të Formula 1.

 

Në Londër është zbuluar Williams FW41, në praninë e drejtorit teknik Paddy Lowe, stafit dhe pilotëve Lance Stroll dhe Sergey Sirotkin.

 

Shefi i skuadrës, Claire Williams ka deklaruar: “Kemi disa muaj që punojmë fort për FW41 dhe mezi pres që të shikoj pilotët tanë në pistë. Lance ka pasur debutim pozitiv vitin e kaluar dhe është rritur shumë. Ndërkohë që jam e lumtur të mirëpres në skuadër Sergey Sirotkin dhe Robert Kubica”.

 

Njëvendëshja FW41 do të zbresë në pistë për herë të parë në testet e 26 shkurtit, në Barcelonë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.02.2018, 16:00  | Z.H. | 500 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Zbulohen emrat e inspektorëve maqedonas që montuan “Sopotin”, ja ku punojnë!
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.