« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
7 vjeçarja që kërkon të modelojë me rroba të meshkujve, kjo është arsyeja
eliza-brichto.jpg

Eliza Brichto është një shtatëvjeçare, e cila po shpreson të bëhet modele e për rroba të fëmijëve.

Por, ajo nuk dëshiron që të fotografohet me fustane përrallash. Ajo dëshiron të modelojë me rroba për meshkuj.

Ajo u ka shkruar kompanisë spanjolle “ZARA” tu tregojë atyre pse do donte të modelonte me rroba meshkujsh.

 

“E nderuara Zara. Unë quhem Eliza dhe jam shtatë vjeçare”, shkruhet në fillim të letrës.

“Po ju shkruaj sepse dëshiroj të modeloj për rrobat Zara të meshkujve. Ju ndoshta do të mendoni se nuk është e hijshme që një vajzë të modelojë me rroba meshkujsh, por më lejoni të ju tregoj historinë time. Kur i kam pasur katër vjet, kam shikuar tek rrobat Zara për vajza dhe nuk e gjeja dot veten, ndërkaq kur i pash rrobat nga firma juaj për meshkuj, i adhurova në shikim të parë”

Ajo tha se që nga ajo kohë vendi i vetëm ku blen rroba është kjo kompani dhe rrobat për meshkuj.

Ajo madje ka pozuar disa herë duke veshur rrobat e Zaras për meshkuj, tu tregojë të tjerëve se sa bukur duket në to.

 

Eliza po vazhdon të pres përgjigje nga Zara, ndërsa nëna e saj nuk është duke u dorëzuar./Indeksonline/

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.02.2018, 16:55  | Z.H. | 1,176 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Zbulohen emrat e inspektorëve maqedonas që montuan “Sopotin”, ja ku punojnë!
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.